Anasayfa İletişim Üye Girişi EN

Şanlıurfa Eğitim ve Araştırma Hastanesinde yapılan ilk etkinlikte Dernek Başkanımız Prof. Dr. Esin Koç açılış konuşmasını  yaptı ve ülkemizdeki yenidoğan sağlığında son durumu anlattı. Açılışta Kamu Hastaneleri Hizmet Başkanı Doç. Dr Reşat Ceylan ve Şanlıurfa Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Alev Esercan Öztürk de konuşmalarını yaptılar  ve temennilerini bildirdiler. Şanlıurfa’da özveri ile görev yapan yenidoğan uzmanlarımız Dr. Ebru Yücesoy, Dr Mehmet Fatih Deveci, Dr. Fatih İşleyen, Dr Nilüfer Yeğin ve Çocuk Ergen Kadın ve Üreme Sağlığı Şube Müdürü Mesut Hamidanoğlu etkinliklerin planlanmasını ve gerçekleştirilmesini sağladılar. İlgili etkinlikte prematüre anneleri de yer aldı. Diyarbakır Dicle Üniversitesi Neonatoloji Bilim Dalı Başkanı Prof Dr. Sebahattin Ertuğrul ve Adıyaman Üniversitesi’nden Doç Dr. Selahattin Akar da dünya prematüre günü için Şanlıurfa iline ziyarette bulundular.


Şanlıurfa EğitimAraştırma Hastanesi Yenidoğan Kliniği 110 yatak ve 160 hemşiresi ve modern fiziksel yapı ve donanımı ile bölgenin en büyük yenidoğan kompleksini barındırmaktadır. İlgili hastanede neonatoloji uzmanları Dr. Fatih İşleyen ve Dr. Nilüfer Yeğin görev yapmaktadır. Hastanede yıllık doğum sayısı 27.500 civarındadır. Etkinlikler kapsamındaki ikinci ziyaret Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesine yapıldı. Bu hastane de 80 küvöz ve modern cihazları ile tam kapasite hizmet vermektedir. Hastanede yenidoğan uzmanlarımız Mehmet Fatih Deveci ve Dr. Salih Davutoğlu çalışmaktadır. Ziyaretimize hastane yönetiminden Op. Dr. Esat Taylan Uğurlu da eşlik etti. Öğleden sonraki etkinlik ise Harran Üniversitesi neonatoloji uzmanı doktor öğretim görevlisi Ebru Yücesoy’un klinik ziyareti ve dünya prematüre günü kutlaması ile gerçekleştirildi. İlgili serviste 50 seviye 3 küvözü ve en ileri yenidoğan yoğun bakım cihazları bulunmaktadır.Harran Üniversitesi yönetim ekibinden başhekim yardımcıları  Dr.Öğr.Üyesi Ramazan Giden ve Doç.Dr. Serap Satış ile de görüş alışverişinde bulunuldu.

Şanlıurfa’da bu büyük merkezlerde özveri ve fedakarca çalışan yenidoğan uzmanlarımızı yerlerinde görmek gurur ve mutluluk vericiydi.

Arkadaşlarımıza çalışmalarında başarılar dileriz.